zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 86x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Limodorum (Hnědenec)

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limodorum abortivum (Hnědenec zvrhlý/H. zvrhlý/Volnuška brudná)

Pochází ze střední a východní Evropy, západní Asie a středozemí. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky (0,2 -) 0,3 - 0,75 (i 1)m. Pod zemí vytváří oddenek využívající mykorhizu. Stonek je namodralý až našedlý. Listy jsou pouze zakrnělé, šupinovité, přitisklé ke stonku, barvy šedofialové až hnědé, mají kopinatý tvar a jsou objímavé. Kvete modrofialovými 2cm zřídka otevřenými květy v 10 - 20 (i 25)ti kusém 30cm klasu, vnější korunní lístky jsou dlouhé 1,8 - 2,3cm, pysk kratší s válcovitou dolů směřující ostruhou délky 1,5 - 2cm. Plodem je tobolka. Patří mezi chráněné druhy C1 a je zapsán v seznamu CITES. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu světlé lesy a lesostepy. V lokalitách výskytu se neobjevuje každoročně. Pravděpodobně dělá jednoleté přesetávky nebo dokonce kvete pod zemí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Centrosis abortiva, Epipactis abortiva, Ionorchis abortiva, Jonorchis abortiva, Lequeetia violacea, L. abortivum f. brevicornu, L. abortivum f. brulloi, L. abortivum f. sphaerolabium, L. abortivum f. thracum, L. abortivum subsp. mezekii, L. abortivum var. abbreviatum, L. abortivum var. anatolicum, L. abortivum var. sphaerolabium, L. brulloi, L. generale, L. sphaerochilos, L. sphaerolabium, L. trabutianum subsp. brulloi, L. trabutianum subsp. thracum, L. trabutianum var. brulloi, L. trabutianum var. thracum, Neottia abortiva, Orchis abortiva, Serapias abortiva

Limodorum rubriflorum

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Limodorum trabutianum

Dorůstá výšky 18 - 90cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Centrosis trabutiana, L. abortivum subsp. occidentale, L. abortivum subsp. trabutianum, L. abortivum var. trabutianum, L. lusitanicum, L. occidentale


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019