zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 126x

Ovoce : Magnoliopsida / Sapindales / Sapindaceae

Limonia

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limonia acidissima (Sloní jablko)

Pochází z Indie, Srí Lanky, Myanmaru a Indočíny. Dorůstá výšky 9 - 12m. Větve jsou opatřeny až 4cm ostny. Střídavé opadavé (opadávají v době sucha) listy jsou lichozpeřené, dlouhé do 12cm a vydávají příjemné aroma po anýzu. Vlastních lístků je 5 - 7. Mají tmavězelený kožovitý povrch a obvejčitý tvar délky do 4cm. Kvete v úžlabních latách zelenobílými nebo načervenalými či nafialovělými květy s 5ti okvětními lístky o celkovém průměru do 1,5cm. Plodem je kulatá bobule průměru až 10cm. Oplodí je dřevnaté, tlusté až 5cm. Uvnitř je moučná dřeň bez významného podílu šťávy či tekutiny. Vydává ale příjemnou ovocnou vůni a má sladkokyselou chuť. Uvnitř jsou také světlehnědá oválná semena velikosti kolem 0,5cm.

Vyhovuje mu kyprá půda a teplo.

Množí se semeny a odnožemi.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Feronia elephantum, Feronia limonia, Hesperethusa crenulata, Schinus limonia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019