zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 147x

Skalničky : Magnoliopsida / Dipsacales / Caprifoliaceae

Linnaea (Zimozel)

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Linnaea borealis (Zimozel severní)

Patří mezi trvalky a dřevnatějící polokeře. Pochází z chladnějších poloh severní polokoule (včetně arktických). Může dobře posloužit jako půdokryvná rostlina. Dorůstá výšky 20 - 40cm. Stonky jsou plazivé a mohou dorůst až do délky 4m o průměru 1 - 3mm. Postranní větve jsou při tom jen 2 - 20cm dlouhé. Listy vyrůstají vstřícně a jsou stálezelené, oválného tvaru, délky 3 - 10mm, šířky 2 - 7mm s jemným pilováním po okrajích. Kvete na vzpřímeném stonku chudokvětými vidlany z růžových trychtýřově zvonkově tvarovaných světlerůžových nebo bílých květů o délce 7- 12mm. Plodem je nažka. Patří mezi chráněné a u nás nejspíše vyhynulé druhy A1. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje kyselou půdu (rašeliniště, kosodřeviny, smrčiny, atp.) a plné slunce nebo polostín. Dokáže růst i na padlých kmenech.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019