zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Fagaceae / Lithocarpus

Lithocarpus bonnetii

Roste v Číně a Vietnamu v podobě stromu. Dorůstá výšky do 20m. Větve jsou plstnaté. Listy jsou mírně obvejčité, kožovité, celokrajné, na konci mohou být zvlněné, špičaté, dlouhé 15 - 24cm, široké 6 - 9cm, báze zúžená, žilnatinu tvoří 12 - 16 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 1,5 - 2cm. Plodenství bývá 3četné, číšky jsou dlouhé 0,8 - 1cm, v průměru mají 1,6 - 1,8cm, nažky jsou zploštěle kulovité, dlouhé 1,2 - 1,4cm a v průměru mají 1,4 - 1,6cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: L. bonnetii var. tienyenensis, Pasania bonnetii, Pasania bonnetii var. tienyenensis

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Lithocarpus

Roste od Indie přes Čínu a Japonsko po jihovýchodní Asii v podobě stálezeleného stromu či keře. Rodové jméno je odvozeno z řeckých slov lithos = kámen a carpos = semeno. Povrch je v mládí žlutorezavě plstnatý nebo hvězdicovitě ochlupený. Palisty bývají opadavé. Listy vyrůstají ve spirále, jsou celokrajně (i zubaté), kožovité, okraj může být zakřivený a spodní část může být ochlupená. Květenství mohou být oboupohlavná nebo smíšená, vzpřímená, ochlupená, samčí vyváří husté latnaté i několik dm dlouhé svazky vlastní květ je zvonkovitý se 4 - 7mi laloky, 8 - 15ti tyčinkami, samičí vyrůstají samostatně nebo až po 30ks kolem vřetene, vlastní květy mají 6 laloků a 10 - 12 patyčinek na až 2cm stopce. Plodem je nažka/žalud, který je pohárkovitý, miskovitý nebo prakticky kulovitý.

Vyhovuje mu plné slunce nebo polostín a kyselá nebo neutrální dobře propustná hluboká půda bohatá na živiny.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020