zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 125x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Lodoicea (Lodoicea)

Rodový název pochází od francouzského krále Ludvíka XV.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lodoicea maldivica (Lodoicea seychelská/Palma seychelská)

Přestože druhové jméno odkazuje na Maledivy (sem se občas zatoulalo semeno po moři), patří mezi endemity 2 Seychelských ostrovů. Dospělosti dosahuje kolem 25let, ale nejimpozantněji vypadá kolem 100let, kdy dosahuje výšky kolem 30m. Údajně se může dožít věku až 800let. Vytváří pouze 1 kmen. Během roku vytváří max. 3 - 4 vějířovité listy. Mají délku až 7m a jsou tvořené převisajícími na vrchní straně lesklými, na spodní straně plstnatými lístky. V každém až 50cm plodu je 1 semeno. Semeno této palmy je největším semenem na světě. Má hmotnost 18 - 25kg, obvykle je 2dílné, ale může být i 4dílné. Jejich délka pak může přesáhnout i 1m. V soukvětí se může urodit až 10 plodů (obvykle 3 - 4). Jejich celková hmotnost se může přiblížit i k 170kg!

Semeno klíčí po 6ti měsících. Klíček může dosáhnout hloubky i 4m.

LodoiceaMaldivica.jpg
642 x 856 px
124.63 kB

Synonyma: Borassus sonneratii, Cocos maldivica, Cocos maritima, L. callipyge, L. callypige, L. sechellarum, L. seychellarum, L. sonneratii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019