zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 121x

Subtropické keře : Rosopsida / Santalales / Loranthaceae / Plicosepalus

Plicosepalus kalachariensis

Roste od Keni a Tanzánie po Angolu, Namibii a JAR. Listy jsou bledězelené až nasivělé, podlouhlé až kopinaté, obkopinaté, eliptické nebo prakticky vejčité, mohou být mírně zahnuté, klínovité až zakulacené (i šípovité), dlouhé 2 - 12cm, široké 0,4 - 5,5cm, žilnatinu tvoří 3 - 7 žilek a řapíky jsou dlouhé max. 6mm. Květenstvím je okolík, vyrůstá po 1 - 4ks, je 3 - 6tičetný, má 1 - 6mm stopku, vlastní květy mají 0,8 - 1,2cm stopku, lůžko obkuželovité velikosti 5 - 8mm, kalich délky 0,5 - 1mm, korunní lístky růžové až červenooražnové, na bázi zpravidla tmavší, občas pruhované či mramorované, dlouhé 4 - 5cm, báze mírně S-ovitá, dlouhá 0,9 - 1,2cm, vrchol zkroucený a zahnutý. Plody jsou červené, baňkovité, dlouhé 1,2 - 1,5cm a široké 7 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Loranthus acaciae-detinentis, Loranthus dinteri, Loranthus kalachariensis, Loranthus pentheri, Loranthus splendens, P. acaciae-detinentis

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Plicosepalus

Roste na středním východě, Arábii a dále až do jižní Afriky v podobě poloparazitického keře. Dorůstá délky od několika cm po několik m. Povrch může být vzácně i ochlupený. Listy vyrůstají asymetricky vstřícně až pravidelné, občas ve svazečcích, jsou max. krátce řapíkaté, kožovité až mírně dužnaté. Kvete po 1 - několika ks v okolících v paždí listů, jsou 5tičetné a korunní lístky jsou zpravidla červené nebo žluté. Plodem jsou eliptické až baňkovité bobule, které mohou mít bradavičnatý povrch.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020