zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Myrtales / Melastomataceae / Bellucia

Bellucia umbellata

Roste v Peru v podobě nízkého stromu. Konce větví jsou hranaté. Listy jsou vejčité, špičaté, celokrajné, na žilnatině a spodní straně mírně ochlupené, dlouhé do 30cm, široké až 15cm a řapíky jsou dlouhé 2 - 3cm. Květenství je max. 20tičetné, vlastní květy mají 5 korunních lístků délky 5 - 6mm a stopky jsou dlouhé 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Loreya umbellata

Popis rodu Bellucia

Roste v tropické Americe v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky až 30m. Listy jsou kožovité, řapíkaté a mohou být drobně pilovité. Květenstvím je úžlabní vrcholík nebo lata, vlastní květy jsou 5 - 9tičetné a bílé nebo růžové. Plodem je bobule s mnoha semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek