zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 289x

Tropické keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae

Loropetalum

cenik ceny již od 17,00 Kč s DPH

Roste v Číně, Japonsku a jihovýchodní Asii v podobě stálezeleného nebo poloopadavého keře nebo nízkého stromu. Listy jsou blanité nebo mírně kožovité, celokrajné. Kvete v hlávkách v krátkých klasech nebo hroznech ze 3 - 25ti květů. Květy jsou oboupohlavné, obvykle 4 - 5tičetné. Plodem je dřevnatá 2chlopňová tobolka.

Jsou chladuvzdorné. Teplotní minimum je 5°. Vyhovuje jim plné slunce nebo polostín a lehká půda bohatá na živiny s pH neutrálním nebo kyselým.

Množí se hřížením, polodřevitými řízky nebo semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Loropetalum chinense

cenikceny již od 17,00 Kč s DPH

Pochází z Číny, Indie a Japonska. Roste v podobě nízkého stromu až keře. Dorůstá výšky 1 - 3m. Povrch je hvězdicovitě ochlupený. Palisty jsou dlouhé 3 - 5mm, široké 1,5 - 2mm. Listy jsou vejčité, eliptické (i obvejčité), dlouhé 2 - 6,5cm, široké 1 - 3cm, celokrajné, báze je asymetrická, zaoblená nebo klínovitá, konec špičatý, žilnatinu tvoří 4 - 8 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 2 - 5mm. Kvete v krátkých hroznech nebo téměř hlávkovitě po 3 - 16ks, obvykle jsou bílé nebo červené, kališní lístky vejčité, dlouhé 2 - 3mm, korunních lístků bývá 4, jsou dlouhé 1 - 2cm. Plodem je vejčitá nebo obvejčitě kulovitá tobolka délky 7 - 8mm, šířky 6 - 7mm a obsahují 4 - 7mm dlouhá semena. Existují vnitrodruhové taxony:

LoropetalumChinenseRubrum.jpg
900 x 600 px
437.47 kB

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Hamamelis chinensis, L. indicum, L. subcapitatum, Tetrathyrium simaoense

Loropetalum lanceum

Roste v čínských provinciích Guangxi a Guizhou v podobě stromu. Dorůstá výšky 9 - 13m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou kopinaté nebo vejčitě kopinaté, dlouhé 5 - 8,5cm, široké 2,5 - 3,5cm, horní strana je olivová, holá, spodní olysává, báze je klínovitá nebo tupá, mírně asymetrická, konec ocasovitý, žilnatinu tvoří 5 párových žilek. Kvete v krátkém 4 - 5tičetném klasu, květy jsou téměř přisedlé, kališní lístky vejčíté, dlouhé 2 - 3mm, korunní bílé, dlouhé 1 - 1,3cm, semeníky jsou plsntaté. Plodem je smáčkle kulovitá tobolka délka 1,2 - 1,4cm, šířka 1 - 1,2cm, obsahuje eliptická semena délky 7 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Loropetalum subcordatum

Roste v čínských provinciích Guangdong, Guangxi, Guizhou a Hong-Kongu v podobě stromu nebo keře. Dorůstá výšky až 12m. Větve jsou holé. Palisty jsou kopinaté, dlouhé 5 - 6mm, hvězdicovitě ochlupené. Listy jsou vejčité nebo eliptické, dlouhé 7 - 12cm, široké 3 - 5cm, báze je zaoblená nebo téměř srdčitá, okraj celokrajný nebo řídce jemně pilovitý, konec špičatý, žilnatinu tvoří 6 - 8 párů žilek a řapík je dlouhý 1 - 1,5cm. Kvete v paždí 20tičetným květenstvím, listeny jsou čárkovité, dlouhé 3mm, kališní lístky ldouhé 1,5mm, korunní lístky dlouhé 1,5cm, semeníky jsou hvězdicovitě ochlupené. Plodem je téměř kulovitá tobolka o průměru 1 - 1,2cm. Obsahují 6 - 7mm dlouhá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Tetrathyrium subcordatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021