zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 89x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Alismataceae

Luronium (Žabníček)

Existuje pouze jediný druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Luronium natans (Žabníček vzplývavý)

Roste pouze v Evropě, zejména ve Velé Británii včetně Irska, na jih zasahuje do Španělska a Francie, dále se vyskytuje v Belgii, Nizozemí a dále až do Litvy. Patří mezi jednodomé rostliny. Dokáže růst jako vodní i bahenní rostlina. Dorůstá délky 0,2 - 1,4m. Listy mohou být ponořené (čárkovité) nebo plovou po hladině a pak mají eliptický tvar délky do 4cm a šířky do 1,5cm. Kvete bílými oboupohlavnými 3četnými květy se žlutým středem na dlouhé stopce. Plodem je nažka. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují mu mělké i hlubší 2 (i 4)m hluboké rybníky. Nemá vysoké nároky, dokáže růst i v chladných a na živiny chudých vodách.

LuroniumNatans.jpg
1167 x 875 px
242.98 kB LuroniumNatans2.jpg
1024 x 768 px
204.52 kB LuroniumNatans3.jpg
1024 x 768 px
268.42 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Alisma natans, Alisma natans var. sparganiifolium, Echinodorus natans, Echinodorus natans f. repens, Echinodorus natans var. repens, Elisma natans, Elisma natans f. fluitans, Elisma natans f. repens, Elisma natans f. sparganiifolium, Elisma natans f. terrestris, Elisma natans var. repens, Elisma natans var. sparganiifolium, Elisma natans var. terrestre, Nectalisma natans


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019