zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 75x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Magydaris

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Magydaris panacifolia

Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky až 2m. Přízemní listy jsou jednoduché až zpeřené, dlouhé 30 (i 35)cm, mají 3 - 7 laloků, lodyžní listy mají 5 - 7 laloků. Květenstvím je okolík s 9 - 22 paprsky. Plody jsou mírně vejčité, dlouhé 5,5 - 9,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Athamanta panacifolia, Cachrys ambigua, Cachrys hungarica, Cachrys lanata, Cachrys panacifolia, M. panacina

Magydaris pastinacea

Roste v Itálii, Menorce, Sardínii, Sicílii, Maroku a Tunisku v podobě trvalky. Dorůstá výšky 0,8 - 2 (i 2,5)m. Lodyha je vzpřímená, drobně rýhovaná, jemně ochlupená a na bázi má průměr 1 - 3cm. Listy jsou střídavé, celkově 3úhlé, peřenosečné až 1x zpeřené, přízemní dlouhé 0,5 - 1m, zpravidla má 7 lístků až úkrojků, lístky jsou podlouhlé až vejčité, kožovité, tmavězelené, na okraji laločnaté až vroubkované. Květenstvím je složený okolík s 40 - 50ti paprsky, 10 - 15ti úzce kopinatými listeny délky 3 - 6cm (vrchol může být rozeklaný) po 8 - 18ks v obalíčku délky 1,5 - 2,5cm, korunní lístky jsou obsrdčité, bílé a dlouhé 2mm. Plodem je podlouhlá 2nažka délky 6,5 - 9,5mm s 5ti zaoblenými žebry.

Vyhovují ji kamenité svahy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cachrys panax-siculum, Cachrys pastinacea, Cachrys tomentosa, M. tomentosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019