zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana dichoptera

Roste v Austrálii v podobě vzpřímené rostliny s dřevnatějící bází. Dorůstá výšky do 20cm. Větve jsou tenké a ochlupené. Listy jsou střídavé, čárkovité, ochlupené a dlouhé 0,7 - 2,5cm. Kvete samostatnými nebo párovými oboupohlavnými květy. Plody jsou řídce ochlupené, trubka má v průměru 2,5mm, má 6 žilek, křídel je 6, jsou vodorovná a v průměru mají 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia dichoptera

Na hnojení doporučuji:
Organo - minerální hnojivo pro okrasné dřeviny 2, 5kg / Organo - minerální hnojivo pro OKRASNÉ DŘEVINY
za 129,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019