zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana erioclada

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 60cm. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou střídavé, obvejčité až kyjovité, dužnaté, šedé až modrozelené (i narůžovělé) a dlouhé 0,7 - 1,5cm. Kvete oboupohlavnými květy s ochlupenými okraji. Plody mají v průměru 1 - 1,3cm, okraj může být ochlupený, v mládí růžový, později hnědý, trubka obkuželovitá s průměrem 4mm, křídel 5ks, kulaté a papírovité.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia erioclada, Kochia triptera var. erioclada

Pro hnojení doporučuji:
Cererit - univerzální hnojivo 10kg / Cererit - univerzální hnojivo
za 289,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019