zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana oppositifolia

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 80cm. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou vstřícné až téměř vstřícné, vejčité, kýlnaté, v mládí ochlupené a dlouhé 2 - 4mm. Kvete oboupohlavnými květy s ochlupenými cípy. Plody mají v průměru 7mm, trubka je obkuželovitá, v průměru má 1,5 - 2mm, má 5 křídel (3 rozložená, 2 až vzpřímená) a vějířovitá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia oppositifolia

Na hnojení doporučuji:
AGRO Hnojivo pro okrasné dřeviny 3kg / Hnojivo pro okrasné dřeviny
za 129,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019