zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana prosthecochaeta

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 60cm. Větve jsou vzpřímené, mírně dužnaté. Listy jsou bohaté, střídavé, ztlustlé, 1/2kulaté, špičaté, zelené, dlouhé do 4cm a široké 2 - 3mm. Kvete samostatnými oboupohlavnými květy. Plody jsou tmavěhnědé, trubka obkuželovitá, dlouhá 5mm, široká 4mm a křídlo má v průměru 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia prosthecochaeta

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019