zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 91x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Manicaria (Manikara)

Roste od Guatemaly po Brazílii v podobě zpravidla jednokmenné mohutné palmy. Na kmeni jsou patrné zbytky po odumřelých listech. Listy vyrůstají na vrcholu, jsou vzpřímené, zpeřené a tvořené 5 - 25ti páry lístků. Vytváří několik vzpřímenějších květenstvích se 2mi toulci, listeny jsou šídlovité, vlastní květy oboupohlavné, jednodomé, samčí podlouhlé s 26 - 34 tyčinkami, kališní lístky jsou kulatě vejčité, kožovité, korunní lístky kožovité, obvejčité, samičí květy jsou větší, vejčité, kališní lístky zakulacené a korunní lístky jsou delší. Plody jsou kulovité až mírně zploštělé a obsahují 1 - 3 kulatá semena.

Synonyma: Pilophora

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Manicaria martiana

Roste v Kolumbii a Brazílii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Manicaria saccifera

Roste od střední Ameriky po Brazílii v podobě zpravidla jednokmenné palmy. Dorůstá výšky až 10m při šířce kmene do 50cm, obvykle ale kmen prakticky chybí a má průměr 15 - 20cm. Listy vyrůstají po 5 - 25ks, jsou vzpřímené, dlouhé 2 - 8m a mají pilovitý okraj. Květenství má vláknité listeny délky do 1m. Plody jsou kulaté, 2 - 3laločné, v průměru mají 4 - 6cm a na povrchu mají tlusté asymetrické jehlanovité hrboly. Semena jsou jedlá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: M. atricha, M. plukenetii, M. saccifera var. mediterranea, M. saccifera var. plukenetii, Pilophora saccifera, Pilophora testicularis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019