zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 73x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Meiracyllium

Existují pouze 2 - 3 druhy. Rostou na tichomořském pobřeží od Mexika po Guatemalu. Pahlízy mají redukované, oválného tvaru a vyrůstají z nich ztučnělé listy, které přebírají roli pahlíz jako zásobního orgánu.

Potřebuje hodně rozptýleného světla, čerstvý vzduch, vyšší vlhkost a bohatou zálivku během vegetace. Po odkvětu je potřeba rostlinu přemístit na chladnější a sušší místo.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Meiracyllium trinasutum

Roste na Kubě, Guatemale, Salvadoru a Mexiku. Patří mezi epifyty. Ze zakrnělé pahlízy vyrůstá jediný oválný 5cm ztučnělý načervenalý list. Kvete až 6ti růžovými květy o průměru 2cm.

Potřebuje rozptýlené světlo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Meiracyllium wendlandii

Roste v Mexiku a Guatemale. Patří mezi epifyty. Pahlízy jsou redukované. Listy jsou oválně protáhlé, ztlustlé, dlouhé 5cm i více. Kvete růžovými květy.

MeiracylliumWendlandii.jpg
720 x 960 px
259.05 kB

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019