zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 29x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Melanoselinum

Existuje 1 druh. Jedná se o keřovité byliny. Listy jsou peřenosečné až zpeřené. Květy mají třásnité zákrovní listeny, korunní lístky jsou bílé nebo narůžovofialovělé.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Melanoselinum decipiens

Roste na Madeiře a Azorských ostrovech v podobě dvouletky až trvalky/polokeře. Dorůstá výšky do 2,5 - 3m. Stonek je vzpřímený, mírně dřevnatějící a nevětvený. Listy jsou dlouhé do 40cm, seskupené v terminální růžici, zpeřené, úkrojky jsou pak vejčité až kopinaté, pilovité, dlouhé 2 - 12cm a řapíky jsou zploštělé. Květenství je aromatické, ochlupené, dlouhé do 90cm, má kolem 30ti paprsků délky do 6cm, zákrovních listen má 10 - 12ks o délce do 3cm a vlastní květy jsou bílé až narůžovělé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020