zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 154x

Trvalky : Magnoliopsida / Lamiales / Lamiaceae

Melittis (Medovník)

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Melittis melissophyllum (Medovník meduňkolistý/M. velkokvětý)

Pochází ze západní, střední a jižní Evropy. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky do 20 - 40 (i 60)cm. Stonek je obvykle ochlupený, přímý a zpravidla nevětvený. Střídavé listy vejčitého až eliptického tvaru s pilovým orkajem a plastickou žilnatinou vydávají medovou vůni a jsou řapíkaté. Kvete bílými pyskatými květy s růžově (občas i fialově) zbarveným spodním lístkem v paždí listů v 2 - 6tičetných lichopřeslenech, jejich velikost je 2cm, listeny se podobají listům, kalich je 2pyský, koruna dlouhá 3,8 - 4,6cm v barvě bílorůžové. Plodem je tvrdka. Používá se v léčitelství. Patří mezi ohrožené druhy C3. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu listnaté lesy, paseky a křoviny s vlhkou humózní půdou.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: M. grandiflora, M. sylvestris, Rehmannia chinensis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019