zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 67x

Palmy a cykasy : Cycadopsida / Cycadales / Zamiaceae

Microcycas (Mikrocykas)

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Microcycas calocoma (Mikrocykas krásný)

Pochází ze západní Kuby. Dorůstá výšky až 10m na vzpřímeném kmeni o průměru 30 - 60cm. Listy jsou tmavězelené, dlouhé 0,6 - 1,2m. Jejich konce se zají být uťaté díky konstantní délce lístků. Řapík je dlouhý 8 - 10cm, nemá ostny, lístky jsou tmavězelené, kopinaté, kožovité, střední mají délku 15 - 25cm a šířka 0,8 - 1cm. Samčí šištice jsou válcovité, dlouhé 25 - 30Cm, široké 5 - 8cm, žlutohnědé a ochlupené. Samičí šištice jsou široce válcovité, dlouhé 50 - 90cm, v průměru ají 13 - 16cm, barva je žlutohnědá a ochlupená. Semeno je pak růžové nebo červené, dlouhé 3,5 - 4cm a v průměru má 2 - 2,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Zamia calocoma


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019