zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 10x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Ericales / Polemoniaceae

Microsteris

Nejznámějším druhem je M. gracilis.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Microsteris andicola

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Microsteris gracilis

Roste v Severní Americe jako jednoletka. Stonek je vzpřímený. Dorůstá výšky do 20cm. Listy jsou kopinaté, vstřícné a dlouhé 1 - 3cm. Květy jsou trubkovité, růžové s nažloutlým hrdlem a koruna je 5tičetná s 1 - 2mm laloky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Collomia chubutensis, Collomia eritrichoides, Collomia gracilis, Collomia gracilis var. andicola, Collomia gracilis var. congesta, Collomia gracilis var. eritrichoides, Collomia gracilis var. humilior, Collomia gracilis var. minuartioides, Collomia micrantha, Eutoca gracilis, Gilia gracilis, Gilia gracilis subsp. spirillifera, Gilia gracilis var. congesta, Gilia gracilis var. elatior, Gilia gracilis var. eritrichoides, Gilia gracilis var. euphorbioides, Gilia gracilis var. glabella, Gilia gracilis var. humilior, Gilia gracilis var. micrantha, Gilia gracilis var. minuartioides, Gilia gracilis var. nana, Gilia gracilis var. pratensis, Gilia gracilis var. stricta, Gilia gracilis var. villosa, Gilia micrantha, Gilia microsteris, M. gracilis var. humilior, M. humilis, M. micrantha, Navarretia gracilis, Phlox gracilis, Phlox gracilis var. humilior, Polemonium morenonis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021