zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 227x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae / Honckenya

Honckenya peploides (Kuřinečka pryšcovitá)

Roste kolem celého severního polárního kruhu. Patří mezi trvalky a sukulentní kobercově rostoucí rostliny. Kořeny jsou bohaté a dorůstají hloubky až 2m. Dorůstá výšky 2 - 8 (i 30)cm. Stonek je poléhavý, holý, při bázi rozvětvený a oslitěný. Listy jsou eliptické až vejčité se špičkou, lesklé, drsné, holé, mají délku 0,4 - 2 (i 3)cm a šířku 0,3 - 0,9 (i 1,3)cm. Kvete drobnými zelenobílými samostatnými květy nebo v chudých soukvětích. Má 5 (i 6) kališních lístků délky 3,5 - 6mm v barvě zelené až fialové, vlastní koruna má průměr 0,5 - 1,5cm. Plodem je kulovitá až vejčitá tobolka se 3mi chlopněmi délky 0,5 - 0,8 (i 1)cm a šířky 5 - 8mm. Obsahuje mnoho semen.

Roste na mořském pobřeží ve vlhku, písku i kameních nebo v zasolených půdách s nízkým obsahem živin.

HonckenyaPeploides.jpg
675 x 900 px
26.56 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Alsine peploides, Ammodenia peploies, Arenaria diffusa, Arenaria littoralis, Arenaria peploides, Arenaria portulacea, Arenaria sitchensis, Cerastium succulentum, Halianthus peploides, H. diffusa, H. frigida, H. peploides subsp. diffusa, H. peploides var. diffusa, Minuartia peploides

K přesazování doporučuji:
Kontejnery K4
za 2,00 Kč s DPH.

Popis rodu Honckenya

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest německého botanika jménem Gerhard August Honckeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Caryophyllaceae (Hvozdíkovité)

Patří sem asi 100 rodů s přibližně 2500 druhy. Patří mezi jednoleté až vytrvalé byliny. Rostliny v drtivě většině pochází z mírného pásu severní polokoule. Lodyha bývá vidličnatě větvená. Listy nejčastěji vyrůstají protistojně bez palistů nebo křižmostojně. Stejně tak nejčastěji jsou květy oboupohlavné s 5ti okvětními lístky ve vrcholičnatých květenstvích. Plodem bývá tobolka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020