zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 86x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae

Muilla

Roste na jihozápadě Severní Ameriky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Muilla coronata

Roste v USA jako trvalka. Pod zemí vytváří hlízu o velikosti do 15cm. Kvete zvonkovými květy s 6ti cípy bílé barvy, vnitřní modré, vnější zelené, o množství až 10ks (obvykle ale méně) na až 3cm stopce.

Vyhovuje ji prostředí pouští.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Muilla maritima

Roste v USA jako trvalka. Stonek dorůstá výšky až 50cm. Listy jsou úzké, dlouhé až 60cm. Kvete zvonkovými květy v květenství na až 5cm stopce, jsou 6tičetné, bílé, u báze nazelenalé a dlouhé do 6mm.

Vyhovuje ji prostředí pouští.

MuillaMaritima.jpg
799 x 1200 px
412.37 kB

Synonyma: Allium maritimum, Bloomeria maritima, Bloomeria maritima var. serotina, Hesperoscordum maritimum, Milla maritima, M. maritima, M. serotina, M. tenuis

Muilla transmontana

Roste v USA jako trvalka. Pod zemí vytváří hlízu. Dorůstá výšky do 50cm. Listy jsou úzké, dlouhé 20 - 60cm. Kvete zvonkovými květy v 12 - 30tičetném květenství na až 3cm stopce, mají 6 korunních lístků v barvě bílé (nebo narůžovělé) s délkou do 1cm.

Vyskytuje se v horách.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Bloomeria transmontana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019