zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Skalničky : Magnoliopsida / Saxifragales / Saxifragaceae

Mukdenia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Mukdenia acanthifolia

Roste v Koreji a Číně. Dorůstá výšky 10 - 20cm. Pod zemí vytváří oddenek. Listy jsou vejčité a krátce tupě zubaté. Květenstvím je bílá nebo béžová lata.

Vyhovují ji vlhké skály, ale na zimu se vlhkost musí omezit.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Mukdenia rossii

Roste v Číně a Koreji jako trvalka. Dorůstá výšky 20 - 36cm. Listy jsou široce vejčité až téměř kulaté, dlanitoklané až dlanitosečné s obvejčitými špičatými laloky (tvarem se podobají listům javoru), dlouhé 10 - 14,3cm, široké 12 - 14,5cm, báze je srdčitá a řapíky jsou dlouhé 7 - 15,5cm. Květenství je vrcholičnaté, řídce žláznatě ochlupené, dlouhé do 14cm, větve dlouhé až 10cm, řídce žláznatě ochlupené, vlastní květy jsou bílé, kališní lístky vejčité, dlouhé 3 - 5mm, široké až 2mm, bílé, korunní lístky jsou kopinaté, bílé s 1 žilkou, dlouhé 2,5mm a široké 1mm. Plodem je tobolka délky do 7,5mm obsahující mnoho drobných semen. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje ji polostín a vlhká půda na skalnatých svazích v podrostech lesů. Je mrazuvzdorná do -28 až -32 (i -35)°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 5

Synonyma: Saxifraga rossii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022