zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 312x

Zelenina : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Lactuca

Lactuca floridana

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cicerbita acuminata, Cicerbita borealis, Cicerbita floridana, Cicerbita villosa, Galathenium floridanum, L. acuminata, L. floridana var. floridana, L. floridana var. villosa, L. villosa, Mulgedium acuminatum, Mulgedium floridanum, Mulgedium lyratum, Mulgedium villosum, Sonchus acuminatus, Sonchus floridanus, Sonchus lapponicus, Wiestia acuminata, Wiestia floridana

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Lactuca

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Pochází ze severní polokoule. Nejznámějším druhem je L. sativa, ze které byl vyšlechtěn salát. Kvete žlutými nebo modrofialovými květy v úborech. Plodem je nažka s chmýrem.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020