zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 74x

Ovoce : Magnoliopsida / Malvales / Muntingiaceae

Muntingia

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Muntingia calabura (Jamajská třešeň)

Pochází z jižního Mexika, Karibiku, střední Ameriky a západu Jižní Ameriky (Bolívie + Peru). Patří mezi stálezelené rostliny. Roste v podobě malého stromu výšky 7 - 12m. Jeho větve vyrůstají vodorovně a pomalu se sklánějí k zemi. Střídavé jemně ochlupené listy mají vejčitěkopinatý tvar se špičkou, pilový okraj, délu 2,5 - 15cm a šířku 1 - 6,5cm. Kvete malými bílými dvouděložnými květy s 5ti okvětními lístky a zeleným středem na až 2,5cm stopkách v paždí listů. Plodem je 1 - 1,5cm červená kulatá jedlá bobule červené barvy. Dužina je sladká a šťavnatá, má sklovitě červnou barvu a obsahuje velké množství drobných žlutých semen. Plodí prakticky po celý rok. Kromě ovoce se používá kůra k výrobě pevných vláken.

Vyhovuje ji plné slunce a teplo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019