zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 70x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Myagrum (Povázka)

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Myagrum perfoliatum (Povázka prorostlá/P. ozimá)

Pochází ze středozemí, Ukrajiny, Maďarska, Kavkaz, Írán a Irák. Je zavlečená do střední i západní Evropy, Afriky, Austrálie a Severní Ameriky. Patří mezi jednoletky, příležitostně dvouletky. Dorůstá výšky 20 - 80cm. Rostlina je modrozelená, sivě ojíněná. Lodyha může být rozvětvená. Lodyžní listy mají střelovitou bázi, jsou kopinaté, dlouhé 2,5 - 4,5 (i 7)cm a široké 0,7 - 1,5 (i 2,5)cm. Kvete žlutými květy. Plody nepukavé, zploštělé, hruškovitě tvarované šešulky, dlouhé kolem 0,5cm. Obsahuje asi 3mm semena.Vydává nepříjemný zápach při rozemnutí. U nás patří mezi vyhynulé druhy A1.

Vyskytuje se na polích, železničních náspech, rumištích, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Crucifera myagrum, Rapistrum perfoliatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019