zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Subtropické keře : Rosopsida / Ranunculales / Nandinaceae

Nandina

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Existuje pouze jediný druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nandina domestica (Nebeský bambus)

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z východní Asie od Himálaje po východní Japonsko. Dorůstá výšky až 2m. Listy jsou stálezelené (místy v chladnějších oblastech opadavé), dlouhé 50 - 100cm, 2 - 3x zpeřené. Vlastní eliptické až kopinaté lístky jsou dlouhé 4 - 11cm a široké 1,5 - 3cm. Jako mladé mají růžovou barvu a pak se mění na zelenou (tento proces se muže na stejném listu opakovat několikrát, pokud se střídají chladnější období (ale ne moc, aby neopadaly) a vrací teplé). Staré listy se zase barví do červena a pak opadají. Kvete bílými květy. Plodem je červená bobule. Je vhodná pro bonsajové pěstování. Existuje více než 60 kultivarů této rostliny, např.:

Vyhovuje ji chráněné světlé místo nebo polostín. Má ráda vyšší zálivku. Nemá specielní nároky na substrát, vystačí si s běžně prodávanými pro hrnkové rostliny. Musí být pouze dobře propustná. Je mrazuvzdorná do -10°C. V zimě také udržujte rostlinu spíše v suchu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019