zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 156x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Iridaceae / Alophia

Alophia medusa

Roste v Brazílii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chlamydostylus medusa, Nemastylis medusa

Popis rodu Alophia

Roste v USA, Mexiku, střední Americe a Jižní Americe v podobě trvalky se symetrickými protáhlými hlízami. Listy jsou úzké a zřasené. Květy jsou modré nebo fialové, tvarem podobným kosatcům, mají 3 vnější korunní lístky a 3 vnitřní menší. Plodem je vejčitá až podlouhlá tobolka obsahující mnoho hnědých semen. Nejznámějším druhem je A. drummondii.

Vyhovuje mu plné slunce a půda bohatá na živiny.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Iridaceae (Kosatcovité)

Existuje asi 92 rodů s asi 1800 druhy. Pochází především z tropů a subtropů. Patří mezi trvalky a jednoděložné rostliny. Pod zemí vytváří plazivé nebo hlízovité oddenky (vzácně cibule). Nad zemí vytváří nevětvené odyhy. Listy vyrůstají přímo z hlízy, jsou kožovité, mají mečovitý, kopinatý nebo čárkovitý tvar a jsou dvouřadě uspořádané. Kvete oboupohlavnými květy s listeny nejčastěji ve vrcholících, latách, klasech, okolících nebo chocholících. Plodem je převážně tobolka. Mezi nejznámější rostliny patří: Kosatec, Šafrán, Frézie a Gladiola.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023