zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Neokochia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Neokochia americana (Bytel americký)

Roste v USA a Mexiku. Dorůstá výšky 5 - 40 (i 50)cm. Povrch je šedý až šedozelený a zpravidla plstnatý. Kmínky jsou vzpřímené nebo vystoupavé, pokud se větví, tak pouze na bázi a ta dřevnatí. Listy jsou přisedlé, nepřekrývající se, zpravidla ve svazečcích, jsou čárkovité, dužnaté, kulaté nebo 1/2kulaté, mohou být jemně ochlupené, zašpičatělé, dlouhé 0,4 - 2 (i 2,5)cm a široké 0,5 - 2mm. Květenství je klasnaté, v úžlabí listenů jsou 1 - 4 květy, obal má bíle plstnaté cípy a vějířovitá křídla délky 2mm. Plody jsou holé, 5tikřídlé a semena mají průměr 2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia americana, Kochia americana var. vestita, Kochia vestita

Neokochia californica (Bytel kalifornský)

Roste na jihozápadě USA. Povrch je hnědá, hnědozelený nebo šedozelený a plstnatý. Dorůstá výška 10 - 60cm. Kmínky jsou vzpřímené (i vystoupavé) a rozkladitě větvené. Listy bývají přisedlé, úzce vejčité, kopinaté nebo čárkovité, zploštělé, plstnaté, dlouhé 0,3 - 2cm, široké 1,5 - 3,5mm. Květenství je klasnatě latnaté, květy vyrůstají po 2 - 5ti ks, jsou jemně plstnaté, květní obal má zpravidla cípy také plstnaté, kalich má v průměru 2mm a křídla jsou dlouhá 2mm. Semena mají v průměru 2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia americana var. californica, Kochia californica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019