zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Neoraimondia

Jedná se o středně velké keřovité nebo stromovité kaktusy pocházející z And Peru a Bolívie. Dorůstají výšky až 15m, průměru 40cm a tělo je tvořené 4 - 8mi výraznými žebry šedozelené barvy. V areole je více než 12 ohebných trnů o délce až 25cm. Kvete během dne trychtýřovitými růžovými nebo téměř bílými květy. Plody jsou kulaté a obsahují černá semena. Rodové jméno pochází od peruánského objevitele, přírodovědce a vědce jménem Antonio Raimondi.

Synonyma: Neocardenasia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Neoraimondia arequipensis

Roste na pobřeží nebo v nižších polohách And Peru v podobě rozložitého keřovitého kaktusu. Stonky dorůstají výšky až 10m a šířky 40cm. Tvoří je 5 - 8 žeber s převislými 5cm areolami. Obsahují kolem 7mi trnů o délce až 25cm. Kvete za dne zelinkavými nebo růžovočervenými květy o průměru 3cm. Plody jsou fialové, kulovité, v průměru mají 7cm a na povrchu jsou hnědě plstnaté s krátkými trny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cereus arequipensis, Cereus macrostibas, Cereus macrostibas var. gigantea, Cereus macrostibas var. roseiflora, Cereus macrostibas var. roseiflorus, N. arequipensis subsp. roseiflora, N. arequipensis var. aticensis, N. arequipensis var. gigantea, N. arequipensis var. rhodantha, N. arequipensis var. riomajensis, N. arequipensis var. roseiflora, N. aticensis, N. gigantea, N. gigantea var. saniensis, N. macrostibas, N. macrostibas var. gigantea, N. macrostibas var. roseiflora, N. peruviana, N. roseiflora, Pilocereus macrostibas

Neoraimondia herzogiana

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Neocardenasia herzogiana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019