zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Neslia (Řepinka)

Existují pouze 2 druhy.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Neslia apiculata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Vogelia apiculata

Neslia paniculata (Řepinka latnatá)

Roste v Evropě a Asii. Patří mezi jednoletky. Kořen je vřetenitý. Dorůstá výšky 15 - 50 (i 80)cm. Přímý stonek je při bázi ochlupený, větví se až v polovině. Listy jsou kopinaté se špičkou, bazální dlouhé 5 - 13cm, široké 1 - 2,5cm, v horní části přisedlé, dlouhé 3 - 7cm, jsou i ochlupené, báze střelovitá a objímavá. Kvete žlutými květy o průměru 2 - 6mm v bohaté latě, kališní lístky jsou dlouhé 2 - 3mm a korunní lístky jsou dlouhé 3,5 - 4mm a široké 1mm. Plody jsou kulaté šešulky délky 3 - 2,5mm a šířky 1 - 2mm. Na jediné rostlině jich může být 20 - 250ks. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje ji teplo, hlinité půdy, spraše, okraje silnic, pole, atp.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Myagrum paniculatum, Vogelia paniculata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019