zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Neviusia (Neviusie)

Pochází z USA. Roste v podobě opadavého keře. Listy jsou střídavé, řapíkaté, 2x pilovité. Kvete oboupohlavnými samostatnými nebo svazčitými květy, mají 5 kališních lístků, koruna chybí a tyčinek je mnoho. Plodem je nažka.

Vyhovují ji skalnatá místa a vlhko.

Množí se semeny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Neviusia alabamensis (Neviusie alabamská)

Rote v Alabamě a v okolních státech v podobě široce vzpřímeného keře. Dorůstá výšky 1 - 2m. Větve jsou tenké, v mládí ochlupené. Listy vyrůstají 2řadě a střídavě, jsou vejčité nebo podlouhlé, zašpičatělé, 2x pilovité, občas i mírně laločnaté, dlouhé 3 - 7cm, v mládí jemně ochlupené, na spodní straně na žilkách ochlupené a řapíky jsou dlouhé 0,6 - 1cm. Kvete bledězelenými až bílými květy o šířce 2 - 2,5cm, koruna chybí, jsou seskupené po 3 - 7ks ve vrcholících, mají 5 kališních lístků a dlouhé tyčinky. Plodem je nažka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Neviusia cliftonii

Listy jsou hrubě zubaté a laločnaté. Korunní lístky jsou menší a bílé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023