zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 23x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Fagaceae

Notholithocarpus

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Notholithocarpus densiflorus

Roste na západě v USA v podobě stromu. Dorůstá výšky 15 - 25 (i 40)m při průměru kmene 0,6 - 1,9m. Borka je hnědá až šedá. Větve jsou v mládí nažloutle plstnaté. Listy vyrůstají střídavě, jsou obvykle zubaté, kožovité, eliptické, zpravidla podvinuté, v mládí jsou hnědooranžově ochlupené, dlouhé 7 - 15cm, na spodní straně ochlupené a na stromě vydržejí 3 - 4 roky. Samčí květenstvím je klas, samičí květy vyrůstají samostatně. Plodem je žlutohnědý kulatý až vejčitý oříšek v číšce se šídlovitými šupinami, má délku (1,5 -) 2 - 3 (i 3,5)cm, průměr 2cm, může být plstnatý a dozrává 18 měsíců. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu stálezelené lesy, okraje nebo suché svahy.

NotholithocarpusDensiflorus.jpg
797 x 1200 px
585.48 kB

Synonyma: Lithocarpus densiflorus, Lithocarpus densiflorus f. lanceolata, Lithocarpus densiflorus var. montanus, Lithocarpus densiflorus var. parvus, Pasania densiflora, Pasania densiflora f. lanceolata, Quercus densiflora, Quercus densiflora var. hartwegii, Quercus densiflora var. montana, Quercus echinacea, Quercus echinata, Synaedrys densiflora


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019