zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 54x

Jehličnany : Pinopsida / Pinales / Pinaceae

Nothotsuga (Pajedlovec)

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nothotsuga longibracteata (Pajedlovec čínský)

Roste v Číně v podobě stálezeleného stromu. Dorůstá výšky do 30m při průměru kmene do 1m. Borka je hnědá, podélně rozpraskaná. Větve jsou v mládí světlejší, žlutohnědé až červenohnědé, v posledním řádu vodorovné, slabé a husté. Listy jsou jehlicovité, dlouhé 1 - 2,5cm, široké 1 - 2mm, špičaté nebo tupé a z obou stran opatřené průduchy. Samčí šištice vyrůstají ve svazcích, samičí šišky jsou dlouhé 2 - 4cm, široké 1,5 - 2cm, mají až 5mm stopku, v mládí růžovofialové nebo červené, později tmavěhnědé, semenné šupiny kosočtvercovité, zakulacené a obsahují semena délky 4 - 8mm s asymetricky vejčitým křídlem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: N. longibracteata subsp. fanjingshenensis, N. x tsugo-keteleeria, Tsuga longibracteata, x Tsugo-keteleeria longibracteata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019