zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 17x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Notoceras

Existuje pouze 1 druh.

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Notoceras bicorne

Roste od Kanárských ostrovů přes středozemí po Írán a Pákistán jako jednoletka. Lodyha bývá poléhavá až vystoupavá, dlouhá 10 - 25 (i 30)cm, ochlupená a od větví se již od báze. Listy jsou střídavé, čárkovité až obkopinaté, dlouhé (0,6 -) 1 - 4 (i 5)cm, široké 0,2 - 0,5 (i 1)cm a max. krátce řapíkaté. Květenství je hroznovité, 15 - 30tičetné, vlastní květy mají vejčité kališní lístky délky 1,5 - 2mm, korunní lístky jsou kopisťovité, dlouhé 1,5 - 2mm a bleděžluté až žluté. Plodem je ochlupená šešule délky 4 - 7 (i 8)mm, šířky 1,5 - 2mm zakončená 2ma růžky a obsahuje semena délky 1,3mm.

Vyhovují ji suchá kamenitá místa a svahy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Diceratium prostratum, Erysimum bicorne, N. canariense, N. hispanicum

Notoceras bicorne

Roste od Kanárských ostrovů a jihovýchodu Iberského poloostrova přes severní Afriku po jihozápadní Asii a dále do Íránu a Pakistánu jako jednoletka. Lodyha je poléhavá až vystoupavá, ochlupená, dlouhá 10 - 25 (i 30)cm a větví se již od báze. Listy jsou max. krátce řapíkaté, čárkovité až obkopinaté, celokrajné, dlouhé 1 - 5cm a široké 0,2 - 1cm. Květenství je hroznovité, 15 - 30tičetné, kališní lístky jsou vejčité, dlouhé 1,5 - 2mm, korunní lístky jsou kopisťovité, max. mírně delší než kališní, nažloutlé až žluté a mají 6 tyčinek délky 2mm. Plodem je ochlupená šešule délky 4 - 8mm, šířky 1,5 - 2mm a na vrcholu se 2mi růžky.

Vyhovují mu suchá až pouštní místa, kamenité a skalnaté svahy a to i ve vyšších nadmořských výškách.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Diceratium prostratum, Erysimum bicorne, N. canariense, N. hispanicum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019