zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické stromy : Rosopsida / Santalales / Santalaceae

Nuytsia

Existuje pouze 1 druh. Jedná se o poloparazitické keře nebo stromy parazitující na kořenech. Lisy jsou vstřícné (i přeslenité). Květenství je terminální, centrální květy jsou oboupohlavné, postranní samčí, vlastní květy mají pravidelnou korunu s 6 - 8mi korunními lístky. Plody jsou suché, 3křídlé.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Nuytsia floribunda

Roste v Austrálii v podobě poloparazitického stálezeleného stromu nebo keře parazitujícího na kořenech. Dorůstá výšky do 7 (i 10)m. Borka je šedohnědá. Listy jsou kopinaté, špičaté nebo zakulacené, dlouhé 2,5 - 10cm, báze je zúžená a přisedlá. Květenství je terminální, má délku do 25cm, vlastní květy jsou žlutooranžové, korunních čárkovitých lístků má 6 - 8ks o délce do 1,5cm a jsou vzpřímené.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Loranthus floribundus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023