zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 599x

Vodní a bahenní : Magnoliopsida / Nymphaeales / Nymphaeaceae / Nymphaea

Nymphaea lotus (Lotos egyptský/Leknín lotosovitý/Leknín posvátný)

Pochází z Afriky. Existuje vnitrodruhový taxon:

NymphaeaLotus.jpg
1024 x 768 px
182.66 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Castalia edulis, Castalia lotus, Castalia mystica, Castalia pubescens, Castalia sacra, N. dentata, N. liberiensis, N. lotus var. rogeonii

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Nymphaea

cenikceny již od 41,00 Kč s DPH

Pochází z tropů a subtropů. Patří mezi dlouhověké rostliny. Pod hladinou vytvářejí silné oddenky. Řapíky listů mohou být údajně u některých druhů i delší než 5m. Barva květů může být bílá (zpravidla Evropa), modrá (zpravidla Afrika), žlutá (zpravidla Amerika), růžová až fialová (zpravidla Austrálie). Některé druhy kvetoucí v noci vytvářejí vlastní teplo, aby tak více lákaly opylovače. Blizna dozrává dříve než tyčinky, ale životnost bývá pouze 2dny, přičemž celková životnost květů se počítá zpravidla v hodinách. Plodem je tobolka obsahující kulatá semena. Existují vnitrodruhové taxony:

V přírodě rostou v bahnitém dně ve stojaté vodě. Sázíme do hloubky 0,3 - 1,5m. Obvykle využíváme drážkovaných děravých umělohmotných košů, které se umisťují s kořeny na dno jezírka nebo jiné vodní nádrže. Je nutné rostlině dodávat výživu. Můžete využít hnojivové tyčiny vytvořené specielně pro lekníny. Na zimu nádobu s lekníny vyjmeme, zastřihneme (necháme cca 15cm stonky) a znovu ponoříme do vody (neplatí u minileknínů, ty je potřeba přenést do sklepa). Nevadí ani zamrznutí.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019