zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 79x

Skalničky : Magnoliopsida / Rosales / Rhamnaceae

Ochetophila

Roste v Čile a Argentině.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Ochetophila nana

Roste v Čile a Argentině jako keř v polštářových porostech. Dorůstá výšky 10 - 15cm. Větve jsou trnité. Listy vyrůstají v přeslenech, jsou prakticky přisedlé, úzce obvejčité, tuhé a dlouhé 4 - 9mm. Kvete bílými stopkatými květy, kalich je masitý, trubkovitý a bílý.

Vyhovují mu středně vlhké půdy bohatší na živiny v polostínu.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Colletia nana, Colletia stipellacea, Discaria nana, Discaria nana var. inermis, Discaria nana var. spinosa, Discaria prostrata, Discaria prostrata var. inermis, Discaria prostrata var. nana

Ochetophila trinervis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ceanothus riparius, Chacaya trinervis, Colletia doniana, Discaria doniana, Discaria trinervis, O. divergens, O. hookeriana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023