zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 743x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Oplismenus

Oplismenus compositus

Roste na Vánočním ostrově, Severním teritoriu, Queenslandu, Pakistánu, Číně, Africe, Jižní Americe, Mexiku a Havaji. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,15 - 1,5m. Listy jsou kopinaté, dlouhé 2 - 16cm a široké 0,8 - 3,5cm. Kvete v latovitém složeném květenství o délce 2,5 - 11cm s hlavními větvemi o délce 5 - 25cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Andropogon undatus, Digitaria composita, Digitaria elatior, Echinochloa aristata, Echinochloa lanceolata, Hippagrostis composita, Hippagrostis setaria, O. africanus, O. burmannii var. intermedius, O. compositus f. glabratus, O. compositus f. pubescens, O. compositus f. vittatus, O. compositus subsp. patens, O. compositus var. angustifolius, O. compositus var. formosanus, O. compositus var. intermedius, O. compositus var. lasiorhachis, O. compositus var. owatarii, O. compositus var. patens, O. compositus var. rariflorus, O. compositus var. setarius, O. compositus var. submuticus, O. compositus var. sylvaticus, O. compositus var. vittatus, O. decompositus, O. elatior, O. elatius, O. formosanus, O. hirtellus subsp. setarius, O. hirtellus var. setarius, O. hirtiflorus, O. lanceolatus, O. liebmannii, O. owatarii, O. patens, O. patens var. angustifolius, O. patens var. yunnanensis, O. polliniaefolius, O. pratensis, O. rariflorus, O. setarius, O. setarius f. sterilis, O. sylvaticus, O. thiebautii, Orthopogon compositus, Orthopogon compositus var. glabrescens, Orthopogon gonyrrhizus, Orthopogon hirtellus, Orthopogon junghuhnii, Orthopogon longeracemosum, Orthopogon longiracemosus, Orthopogon pratensis, Orthopogon setarius, Orthopogon sylvaticus, Panicum aristatum, Panicum bidentulum, Panicum compositoproximum, Panicum compositum, Panicum compositum var. fimbriusculum, Panicum elatius, Panicum gonyrrhizum, Panicum lanceolatum, Panicum longiracemosum, Panicum parciflorum, Panicum peninsulanum, Panicum pratense, Panicum setarium, Panicum sylvaticum, Panicum undatum, Pollinia undata, Urochloa aristata

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Oplismenus

Patří mezi pantropické trávy. Podle druhu se může jednat o trvalku nebo jednoletku. Některé druhy se používají jako obilovina.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020