zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 659x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Oplismenus

Oplismenus hirtellus (Prosovnice chlupaťoučká)

Existují vnitrodruhové taxony:

OplismenusHirtellusVariegatus.jpg
1024 x 768 px
245.95 kB OplismenusHirtellusVariegatus2.jpg
1024 x 768 px
204.04 kB OplismenusHirtellusVariegatus3.jpg
1024 x 768 px
243.38 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Echinochloa cubensis, Hekaterosachne elatior, Hippagrostis hirtella, Hippagrostis loliacea, O. aemulus, O. aemulus var. densiflorus, O. aemulus var. flaccidus, O. aemulus var. lasiorhachis, O. africanus, O. aristulatus, O. barbifultus, O. borhidii, O. brasiliensis, O. brevisetus, O. chondrosioides, O. compositus var. imbecilis, O. compositus var. loliaceus, O. cubensis, O. depauperatus, O. flaccidus, O. hirtellus f. imbecillis, O. hirtellus f. lanceolatus, O. hirtellus subsp. acuminatus, O. hirtellus subsp. capensis, O. hirtellus subsp. fasciculatus, O. hirtellus subsp. imbecillis, O. hirtellus subsp. loliaceus, O. hirtellus subsp. microphyllus, O. hirtellus subsp. psilostachys, O. hirtellus subsp. tsushimensis, O. hirtellus var. acuminatus, O. hirtellus var. imbecillis, O. hirtellus var. microphyllus, O. imbecillis, O. imbecillis var. morrisonensis, O. loliaceus, O. microphyllus, O. minor, O. parvifolius, O. psilostachys, O. setarius var. imbecilis, O. tsushimensis, O. undulatifolius var. imbecillis, O. undulatifolius var. lanceolatus, O. undulatifolius var. microphyllus, O. undulatifolius var. mollis, O. velutinus, Orthopogon aemulus, Orthopogon africanus, Orthopogon cubensis, Orthopogon flaccidus, Orthopogon hirtellus, Orthopogon imbecillis, Orthopogon loliaceus, Orthopogon parvifolius, Orthopogon velutinus, Panicum acuminatissimum, Panicum aemulum, Panicum africanum, Panicum balfourii, Panicum barbifultum, Panicum brevisetum, Panicum cubense, Panicum flaccidum, Panicum hirtellum, Panicum imbecille, Panicum incanum, Panicum loliaceum, Panicum nuttallianum, Panicum raddianum, Panicum undulatifolium var. imbecillis, Panicum velutinum, Setaria hirtella

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Oplismenus

Patří mezi pantropické trávy. Podle druhu se může jednat o trvalku nebo jednoletku. Některé druhy se používají jako obilovina.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020