zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 22x

Skalničky : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Oreopolus

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Oreopolus glacialis

Roste na jihu Jižní Ameriky v kobercových porostech jako trvalka. Pod zemí vytváří kůlovitý kořen. Lodyhy jsou pouze krátké. Listy vyrůstají ve zdánlivých růžicích po 3ks, jsou eliptické až vejčité, mírně dužnaté, šedozelené, dlouhé 0,3 - 1 (i 3)cm, široké 1,3 - 4 (i 6)mm a krátce řapíkaté. Kvete po 1 až několika ks oboupohlavnými přisedlými sytě žlutými aromatickými květy, mají 5 kališních kopinatých lístků délky 5 - 7mm, koruna je řepicovitá s trubkou délky 1,6 - 2,3cm, korunní cípy jsou úzce kopinaté a dlouhé do 6mm. Plodem je tobolka délky 5 - 8mm.

Vyhovují ji skalnaté a kamenité svahy a písčité stepy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cruckshanksia glacialis, Cruckshanksia oblonga, Cruckshanksia patagonica, O. citrinus, O. glacialis var. pilosus, O. patagonicus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020