zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 54x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Osmaronia (Vonivka)

Existuje 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Osmaronia cerasiformis (Vonivka třešňovitá)

Pochází ze západu Severní Ameriky. Roste v podobě vzpřímeného opadavého vícekmenného keře. Dorůstá výšky 2 - 5m. Větve jsou holé a lesklé. Listy jsou podlouhlé až kopinaté či obkopinaté, dlouhé 5 - 10cm, tmavězelené, na spodní straně šedozelené a ochlupené, zašpičatělé a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 1cm. Kvete dvoudomými 5tičetnými bílými květy s 15ti tyčinkami, o průměru 0,6 - 1cm v krátkých převislých 5 - 10tičetných hroznech. Plodem je modročerná až černá peckovice o délce 1,8cm.

Vyhovuje ji vlhká půda bohatá na živiny na plném slunci nebo polostínu. U starších exemplářů můžeme provádět prosvětlovací řez. Květy jsou náchylné na pozdní mrazíky.

Množí se semeny nebo odkopky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Nuttallia cerasiformis, Oemleria cerasiformis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019