zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 43x

Sukulenty : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Othonna

Othonna cacalioides

Pod zemí vytvářejí ztlustlé kaudexy (až 9cm v průměru). Z něj vyrůstají lopatkovité namodralé listy. Květenství je kratší, větvené a nese žluté květy s 5 - 8 okrajovými jazykovými lístky. Plodem je nažka s chmýrem.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: O. minima, O. pillansii

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Othonna

Existuje kolem 150 druhů. Pochází ze západu JAR a Namibie. Roste v podobě sukulentního keře nebo vytrvalé byliny. Pod zemí vytvářejí ztlustlé kořeny. Ztlustlé mohou být i stonky. Listy mohou mít různý tvar, od úzce podlouhlého, pořes oválný, válcovitý až kulatý. Kvete v úboru žlutými (vzácně bílými nebo červenými) květy na dlouhé stopce.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019