zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 135x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Ericales / Ericaceae

Oxydendrum (Kysloun)

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Oxydendrum arboreum (Kysloun stromový)

Pochází z východu Severní Ameriky. Roste v podobě opadavého malého stromu nebo velkého keře. Dorůstá výšky 10 - 20 (i 30)m při průměru kmene až 50 (i 60)cm. Kořeny jsou mělké. Borka je šedá s červeným nádechem, povrch je hluboce zbrázděný a šupinatý. Mladé větve jsou žlutozelené, později červenohnědé. Listy vyrůstají ve spirále, mají délku 8 - 20cm a šířku 4 - 9cm. Okraje jsou mírně zvlněné, barva tmavězelená. Kvete bílými tvonkově tvarovanými květy délky 6 - 9mm v 15 - 25cm jednostranných prohnutých hroznech. Plodem je dřevěná tobolka. Využívá se v léčitelství.

Potřebuje kyselou vlhkou propustnou půdu na plném slunci nebo v polostínu. Měl by být mrazuvzdorný až do -29°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019