zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 497x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Malvales / Bombacaceae / Pachira

Pachira aquatica (Pachira vodní)

Pochází z tropické Ameriky. Dorůstá výšky 5 - 20m při průměru kmene až 60cm. Kůra je šedohnědá, dokáže vytvářet efektní deskovité kořeny. Dlanité listy s 5 - 11 eliptickými lístky vyrůstají střídavě na 25cm dlouhých řapících a s 30cm čepelí. Kvete velmi efektními květy. Tvoří je velké množství nitkovitých žlutých tyčinek s červeným zakončením. Plodem je podlouhlá tobolka délky 20 - 40cm s několika rýhami obsahující hnědá semena dlouhá i 6cm.

Vyhovuje ji vlhký substrát udržovaný ideálně zaléváním do podmisky. Využívá se měkká dešťová voda, nejlépe o pokojové teplotě. Vzduch nemusí být nutně vlhčí, ale je to lepší varianta. Minimální teplota zimování je 10°C, jinak ji postačí pokojová. Hnojí se 1x měsíčně v letních měsících.

Množí se semeny.

PachiraAquatica.jpg
678 x 908 px
285.17 kB PachiraAquatica7.jpg
615 x 820 px
163.66 kB PachiraAquatica8.jpg
615 x 820 px
154.19 kB

Synonyma: Bombax aquaticum, Bombax macrocarpum, Bombax rigidifolium, Carolinea grandiflora, Carolinea macrocarpa, Carolinea princeps, P. aquatica var. occidentalis, P. aquatica var. surinamensis, P. carolinea, P. grandiflora, P. longifolia, P. macrocarpa, P. pustulifera, P. spruceana, P. villosula, P. villulosa, Sophia carolina

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pachira

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Existuje asi 25 druhů. Pochází z tropické Ameriky. Rostou v podobě keřů nebo stromů. Jedná se o stálezelené i opadavé rostliny. Listy má dlanité 3 - 11ti četné. Kvete jednotlivými květy nebo ve vrcholících s 2 - 3 listeny. Okvětní lístky jsou úzké, čárkovité, barvy bílé nebo červené. Plodem je 5tipouzdrá dřevnatá tobolka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020