zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 98x

Keře : Rosopsida / Celastrales / Celastraceae

Pachistima (Tlustoblizník)

Roste v Severní Americe v podobě stálezeleného keře. Dorůstá výšky 1m. Větve jsou hranaté a bradavičnaté. Listy jsou vstřícné, jednoduché, celokrajné nebo jemně pilovité a tuhé. Kvete 4četnými hnědočervenými nebo zelinkavými květy v chudých úžlabních svazcích. Plodem je kožovitá tobolka.

Vyhovuje mu dobře propustná půda bohatá na živiny ve stínu nebo polostínu. Je vápnostřežný.

Množí se hřížením, odkopky nebo polovyzrálými řízky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pachistima canbyi (Tlustoblizník Canbyův)

Roste na východě USA v Apalačském pohoří. Patří mezi stálezelené keře. Dorůstá výšky i šířky do 30 (i 50)cm. Větve jsou poléhavé a kořeňující, dlouhé do 40cm. Listy jsou úzce podlouhlé, v druhé 1/2 jemně pilovité, tuhé, dlouhé 0,6 - 2,5cm, okraj podvinutý a bledězelené. Kvete hnědočervenými květy po 1 - 3ks v paždí listů, jsou široké 5mm, mají 0,3 - 1cm stopky a korunní lístky velikosti do 2,5mm. Plodem je bělavá tobolka šířky 4 - 5mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Paxistima canbyi

Pachistima myrsinites (Tlustoblizník americký)

Roste na východě USA po severní Mexiko a Skalisté hory v širokém habitu. Patří mezi stálezelené keře. Dorůstá výšky i šířky 0,2 - 0,5 (i 1)m. Větve jsou tlusté, v mládí hladké, později drsné nebo šupinaté. Listy jsou široce vejčité až eliptické či obvejčité nebo obkopinaté, dlouhé 1 - 4cm, bledězelené, jemně pilovité až celokrajné, kožovité a mírně podvinuté. Květy jsou červenohnědé, vyrůstají v paždí listů po 1 - 3ks, mají 3mm stopku a korunní lístky dlouhé do 1,5mm. Plodem je bělavá tobolka délky 4 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Paxistima myrsinites, Paxistima myrtifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020