zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 106x

Sukulenty : Magnoliopsida / Sapindales / Anacardiaceae

Pachycormus

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pachycormus discolor

Roste na Kalifornském poloostrově v podobě stromu s pachykaulním kmenem. Dorůstá výšky až 10m při průměru kmene až 1m. Borka se odlupuje a má světle pískovou barvu. Listy při nedostatku vody opadávají (starší exempláře vydrží i několik měsíců při teplotě 10°C), jsou lichozpeřené, řapíkaté, zelené, lesklé, vlastní lístky eliptické, mírně lžičkovitě prohnuté a terminální lístek je laločnatý. Existují vnitrodruhové taxony:

V mládí provádíme pravidelnou zálivku po celý rok. S přibývajícím věkem můžete zálivku snižovat. Řez lze provádět celoročně. Vyhovuje ji dobře propustná půda s drenáží.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: P. discolor var. discolor, Schinus discolor


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019