zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 28x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Pentactina (Paprskovec)

Existuje pouze 1 druh. Roste v podobě opadavého keře. Listy jsou střídavé. Květenstvím je malá převislá lata, vlastní květy jsou malé a 5tičetné. Plodem je měchýřek.

Vyhovuje mu stále mírně vlhká půda.

Množí se zelenými řízky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Pentactina rupicola (Paprskovec skalní)

Roste v Koreji v podobě poléhavého keře. Dorůstá výšky 70cm. Větve jsou slabé, převislé, ochlupené, hranaté a načervenalé. Listy jsou eliptické až obkopinaté či obvejčité, oboustranně špičaté, laločnatě zubaté, dlouhé 2 - 3cm, žilnatina zpeřená, spodní strana je namodralá a ochlupená. Květenstvím je vrcholová převislá lata délky 6 - 8cm, vlastní květy jsou bílé, 5tičetné a korunní lístky čárkovité. Je přísně chráněný.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 5


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022