zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 35x

Vodní a bahenní : Magnoliopsida / Saxifragales / Penthoraceae

Penthorum (Pětirožec)

Roste v Asii a Severní Americe jako trvalka.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Penthorum chinense

Roste v Číně, Koreji, Japonsku, Mongolsku, Rusku, Vietnamu, Laosu a Thajsku jako trvalka. Dorůstá výška do 90cm. Pod zemí vytváří protáhlé kořeny. Stonek je zpravidla nevětvený. Listy jsou kopinaté a dlouhé do 10cm. Kvete žlutými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: P. humile, P. intermedium, P. sedoides subsp. chinense, P. sedoides var. chinense

Penthorum sedoides

Roste v Kanadě a USA jako trvalka. Dorůstá výšky 10 - 80cm. Listy jsou kopinaté, dlouhé 2 - 18cm a široké 0,5 - 5,5cm. Květenství je ochlupené, vlastní květy mají průměr 5mm, 10 kališních lístků a žádné korunní. Plodem je hvězdovitá tobolka s 5ti komorami.

Vyhovuje ji substrát bohatý na živiny. Dobře snáší řez.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021