zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Bylinky : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Petroselinum (Petržel)

cenik ceny již od 11,00 Kč s DPH


Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Petroselinum crispum (Petržel obecná/P. kadeřavá/P. kořenová)

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Pochází ze Středního Východu a středozemí. Patří mezi dvouleté a cizosprašné byliny. Dorůstá výšky až 60 (i 80)cm. Vytváří dužnatý kořen. Přízemní listy jsou 2 - 3x zpeřené, dlouhé 10 - 20cm, koncové jsou vejčité až eliptické, dlanitě členěné a kadeřavé a vydávají příjemné aroma. Kvete zelenobílými květy ve složeném okolíku v průběhu 2. roku s 8 - 28 paprsky. Plodem je žebernatá zelenohnědá 2nažka délky 2,2 - 3mm. Obsahuje mnoho vitamínu A, C a dalších. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji dobře propustná vlhká písčitá půda bohatá na živiny, lehce kyselého pH, střední zálivka a polostín. K dobrému prospívání potřebuje alespoň 6hod denního světla.

Množí se semeny vysévanými do vlhké půdy.

PetroselinumCrispum.jpg
1167 x 875 px
204.07 kB PetroselinumCrispum2.jpg
681 x 908 px
128.63 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Apium crispum, Apium petroselinum, Apium petroselinum var. angustifolium, Apium petroselinum var. variegatum, Apium petroselinum var. vulgare, Carum petroselinum, Cnidium petroselinum, P. crispum f. angustifolium, P. crispum f. variegatum, P. crispum f. vulgare, P. crispum var. angustifolium, P. crispum var. vulgare, P. hortense, P. hortense var. crispum, P. petroselinum, P. sativum, P. sativum var. variegatum, P. sativum var. vulgare, P. vulgare, Peucedanum petroselinum, Selinum petroselinum, Wydleria portoricensis

Petroselinum segetum

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Apium segetum, Carum segetum, Froriepia nuda, Pimpinella segetum, Seseli segetum, Sison segetum, Sium segetum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020